Niemiecka puszka na maskę... w Banderoza Fasoli w MyViMu.com

Niemiecka puszka na maskę p-gaz, wz38

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 6
<
>
Maska przeciw gazowa wydawana była każdemu żołnierzowi niemieckiemu jak i członkom personelu. Doświadczenia na frontach I wojny światowej i groźba ataku gazowego, spowodowały, iż O.K.W. nakazało trzymanie masek zawsze w pogotowiu. Transportowane były w specjalnych, metalowych pojemnikach, traktowanych jako jeden ze standardowych elementów wyposażenia. I-wszo wojenne maski M1915 oraz M1917 ewoluowały w M24 już w czasach Reichswery, aby następnie zastąpić je M30 oraz M38 które były standardem na wyposażeniu Wehrmachtu podczas Kampanii w Polsce.

Kupiłem ją w sklepie z antykami za kilka zł. Dobrze zachowana, w środku org. farba ale na zewnątrz pomalowana czarną przez nieznanego sprawce. Już nie widoczne sygnowania.

Jak dla mnie to ładna;)
Data dodania: 16 sierpnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 623 razy od 16 sierpnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
19 sierpnia 2010
:) fajny
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.