Mosin-Nagant wz.1891/30 (1935) w Świątynia Wiktora w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
159 / 161
<
>
Mosin Nagant (ros. Мосин-Наган),("Trój liniowiec") - karabin pięciostrzałowy wprowadzony na wyposażenie wojsk carskich w 1891 roku. Produkowany w różnych wersjach, używany był w Rosji aż do lat 60-tych XX wieku.Egzemplarz, pochodzi z Tuli (Gwiazda ze strzałą wewnątrz to symbol arsenału). Zamek karabinu wyprodukowany w 1935 natomiast kolba jest wersją powojenną. Muszka wczesnej produkcji (1932-1940). Numer karabinu to 159944. Wybity kwadrat na tylnej części kolby oznacza, że broń trafiła na Ukrainę i tam przeszła modernizację. Obręcze na kolbie są wersją produkowaną od 1932-1945. Na trzecim zdjęciu widać zamek karabinu, kurek wyprodukowany był w Iżewsku. Dodatkowe informacje dostępne są po prawej stronie w "INFORMACJE O EKSPONACIE".
Data dodania: 16 sierpnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1935
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1604 razy od 16 sierpnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
24 sierpnia 2010
"Soviet refurbishment mark Stock" - sowieci to wszyscy w związku radzieckim. Czyli Ukraina też się zaliczała, Na tej drugiej stronie, którą Ci podałem tym symbolem oznaczano zakłady remontowe na Ukrainie, także obydwie informacje są prawidłowe :)
24 sierpnia 2010
Hej, ostatnio ów wspomniany kwadracik przez ciebie przewinoł mi się przed oczami w necie. Jest to w/g tych informacji po prostu radziecki stempel remontowy.

To jest żródło: http://www.mosinnagant.net/USSR/mosin_nagant_markings.asp
22 sierpnia 2010
Tutaj jest link do bardzo dobrej strony o Mosinie

http://7.62x54r.net/
22 sierpnia 2010
No no, ależ się rozpisał w opisie broni. Godna podziwu wiedza na temat mosinów, ale czy zdradzisz jej źródło lub źródła ? Choćby na "priva" ? To ważne. W przypadku mojego mosina kwadracik nie jest przekreślony. Czy to coś zmienia ?
22 sierpnia 2010
Nie złoty tylko hmm... biały kolor według mnie nie ma większego znaczenia, może tylko żeby wyróżnić te bicią od pozostałech albowiem cały karabin jest nimi usiany. Jutro jeszcze dodam lub upchne następne zdjęcia bić i ich znaczenie. Lygi, nie znałeś znaczenia tego "kwadracika". Nie mogę się dopatrzyć czegoś więcej bo zdjęcie jest pod kątem ale mój Mosin też ma"kwadracik" z "kreseczką" (hehe) w środku. Co oznacza, że trafił ma Ukraine i tam przeszedł modernizajce. s
21 sierpnia 2010
Swoja droga fajne fotki. wzór - konspekt dla innych "muzealników" :)
21 sierpnia 2010
Aha a obrzeże pomiędzy komorą nabojową a komorą zamkową też jest wyróżnione ? Bo też widać złoty kolor? a może mosiądz nie koroduje tak szybko jak stal??Hmmm....?
21 sierpnia 2010
Na to wygląda,ale nie mam 100% pewności dlaczego numer tak został wyróżniony.
21 sierpnia 2010
Pierwszy raz sie spotkałem w takim przypadkiem, ale nie widzałem znowu zbyt dużo mosinów w stanie magazynowym :) Ok to co właściwie jest z tymi biciami ? Wpuszczona jakaś farba by były wyraźne ?
21 sierpnia 2010
Nie, nie są złocone :) Na większości karabinów M-N można takie znaleźć. Gdzieś o tym czytałem ale zapomniałem co one oznaczały, nie wiem czy to nie miało związku z eksportem.
21 sierpnia 2010
Śliczna sztuka. Czy mi się wydaje czy bicia numeru broni są.... złocone ? to tak fabrycznie ?
18 sierpnia 2010
a czy z Twojej broni można strzelać?
18 sierpnia 2010
Ostatnie zdjęcie jak z CoD
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.