Uniwersjada w Zbyszkowe herby i inne różności. w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
40 / 107
<
>
Karnet pamiątkowy wydany przez Rejonowy Urząd Poczty w Nowym Sączu z okazji XX zimowej Uniwersjady Zakopane 2001.2. Herby miast Krynicy (obecnie zmieniony), Nowego Targu, Oświęcimia ,Szczawnicy(obecnie zmieniony) i Zakopanego.3.Znaczek nr Fischer 3728.20. Zimowa Uniwersjada - międzynarodowe zawody sportowców - studentów, które odbyły się w Zakopanem. Impreza została zorganizowana między 7, a 17 lutego 2001 roku. W uniwersjadzie wzięło udział 1543 zawodników ze 41 krajów[1]. Zawodnicy rywalizowali nie tylko w stolicy polskich Tatr ale także w Nowym Targu, Krynicy, Oświęcimiu, Szczawnicy oraz Kościelisku[1]. Ceremonia otwarcia Uniwersjady odbyła się pod Wielką Krokwią. Z okazji zawodów Poczta Polska wydała pamiątkowy znaczek. Polska po raz drugi w historii gościła imprezę tej rangi - poprzednio zimowa uniwersjada odbyła się w Zakopanem w roku 1993.
Data dodania: 9 stycznia 2012
Datowanie przedmiotu: 2001
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 330 razy od 9 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.