OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
156 / 369
<
>
Dziadek do orzechów. Prezentowany eksponat jest marną , aluminiową podróbką produkowanych pod koniec XIX wieku (1897r.) w warszawskiej fabryce Norblina , dziadków z metalu srebrzonego o owalnej podstawie , niskiej, ażurowej z dekoracją w postaci symetrycznie wijących sie wstęg. Przyrządy te posiadały znak probierczy - dwugłowy orzeł oraz firmowy numer. Forma obiektu secesyjna.
Data dodania: 16 lutego 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 612 razy od 16 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
8 października 2013
Oryginalnego dziadka można zobaczyć na 4 zdjęciu . http://myvimu.com/panel2/exhibit/2405917
8 października 2013
Oryginalny norblinowski dziadek do orzechów od spodu ma wyciśniety znak probierczy- dwugłowy orzeł oraz firmowy numer , tak właśnie jest opisany oryginalny dziadek w katalogu firmy Norblin z 1897 roku. Najwyższa wartość oryginalnego dziadka na polskim rynku w sklepie z antykami była to cena 350zł ( do negocjacji) Na aukcjach zagranicznych spotkałem ceny do 60 euro ale nie gwarantuję autentyczności. Różnych dziadków o takiej konstrukcji , wzorowanej na norblinowskim, różniących się drobnymi szczegółami i wykonanymi z mosiądzu, aluminium lub ze stopu o nazwie znal widziałem już kilka rodzajów. Sam posiadam 3 sztuki takich dziadków - niby takie same ale rózne.
8 października 2013
Posiadam taki dziadek do orzechów w oryginale. Jest mosiężny i widać że był pozłacany, może ktoś ocenić ile ten oryginał jest wart? W końcu wynika z tego że ma ponad 117 lat.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.