OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
36 / 181
<
>
1-klasyk, kiedyś był biały, ale skończyła się zimna wojna, 2-medyczny, ogromny rozmiar D, wkład wykonany z jakiejś ceraty, 3-produkcja powojenna, wkład jutowy - wspomnienie Wielkiej Francji...
Data dodania: 10 stycznia 2012
Datowanie przedmiotu: 1932 - 1950
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 528 razy od 10 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
11 stycznia 2012
Po pieczęciach wewnątrz ;) Dobre pytanie, na które do końca nie znam odpowiedzi. Muszę wreszcie zainwestować w część drugą Hannequina, ale jakoś okres powojenny niezbyt mnie zajmuje. Jeśli się dowiem jakiś konkretów, to dam znać. Na teraz, na podstawie obserwacji: przedwojenny - z reguły ładnie profilowany grzebyk, najczęściej alu, nieco krótszy (pod oznakę wz.15) niż późniejszy, nity mocujące wkład i grzebyk najczęściej alu lub mosiężne, ciemnozielony lakier; powojenny - grzebień o uproszczonych kształtach, stalowy, nieco dłuższy (pod oznakę wz.37) niż wcześniejszy, nity stalowe, lakier jaśniejszy. Trzeba jednak pamiętać, że było kilkunastu producentów tego hełmu.
10 stycznia 2012
Jak odróżnić czerepy produkcji powojennej od tych wcześniejszych?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.