Hełm francuski wz.26 varia w Muzeum użytkownika pppp w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
34 / 147
<
>
1-gendarmerie mobile, ładna oznaka, ciemnoniebieski lakier, 2-nieregulaminowa, ale dosyć często spotykana oznaka, 3-hełm z oznaką Milicji Vichy, prawdopodobnie fals, tym bardziej, że czerep to belgijska 31, 4-26 przerobiona na hełm strażacki przez dodanie grzebyka od hełmu wz.33.
Data dodania: 10 stycznia 2012
Datowanie przedmiotu: 1932 - 1945
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 362 razy od 10 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
11 stycznia 2012
Bez wątpienia masz rację :)
Profil Profesjonalny
11 stycznia 2012
Oczywiście ocena oznaki na podst. fotografii jest wątpliwa, jednakże... Jeśli malowanie powstało po wojnie, to moim skromnym zdaniem także jest to już zabytek. Wygląda na dobre 40 lat :)
11 stycznia 2012
Też to mi przyszło do głowy, tym bardziej, że oznaka wygląda naprawdę OK, a przynajmniej dużo lepiej niż na fotach. Kupiony u nas za 30zł. Konsultowałem go jednak u "znajomych" Francuzów i byli nastawieni raczej krytycznie. Wobec czego leży na półce jako przykład, ciekawostka, ostrzeżenie, z małym wszakże ALE...
Profil Profesjonalny
11 stycznia 2012
Czyli Belg - jednakże wyprodukowany przed wojną? Jeśli tak, to czy mógł mimo to trafić do płd. Francji jako zdobycz wojenna i tam spożytkowany przez Milicję Vichy?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.