Protektorat Czech i Moraw. w Zbyszkowe herby i inne różności. w MyViMu.com

Protektorat Czech i Moraw.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
73 / 161
<
>
Znaczki Protektoratu Czech i Moraw z 1944 ,nr .kat .Mi 134 -wydanie z okazji 5 rocznicy powstania Protektoratu.

Niemiecki orzeł ze swastyką i herby Czech (Lew) i Moraw (szachowany orzeł).Drugi znaczek z 1943 roku,nr.kat. Mi.132, wydanie z dopłatą na Czerwony Krzyż.Znaczki służbowe z 1943 roku ,nr kat. Mi.16,21.Protektorat Czech i Moraw (czes. Protektorát Čechy a Morava, niem. Protektorat Böhmen und Mähren), autonomiczna jednostka administracyjna utworzona 16 marca 1939 przez niemiecką Rzeszę z okupowanych od 15 marca 1939 Czech, Moraw i Śląska Czeskiego, nie przyłączonych w konsekwencji układu monachijskiego do III Rzeszy 30 września 1938 jako Kraj Sudetów (niem. Sudetenland). Większość społeczności międzynarodowej nigdy nie uznała istnienia tego tworu.Protektorat wchodził w skład tzw. Wielkiej Rzeszy Niemieckiej (Großdeutsches Reich), ale miał wewnętrzny samorząd, natomiast władze Niemiec pozostawiły sobie prawo zawieszania przepisów i zarządzeń władz czeskich. Autonomia była stopniowo ograniczana przez okupanta metodą faktów dokonanych - poprzez infiltrację gestapo, wzmożone represje, ucisk językowy i rabunek czeskiej gospodarki. Protektorat Czech i Moraw istniał formalnie do końca II wojny światowej.
Data dodania: 17 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1943 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 510 razy od 17 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.