ROSENTHAL w Muzeum użytkownika Florentyna w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 93
<
>
Mlecznik z fajansu firmy RosenthalZałożona przez Philipa Rosenthala manufaktura porcelany istnieje już od ponad 125 lat. Błyskotliwy biznesmen i zagorzały wielbiciel sztuki wykreował markę, którą pioniersko jak na owe czasy podpisał własnym nazwiskiem. Zaczynając od skromnej malarni Rosenthal zbudował firmę, która w ciagu kilku dekad urosła do rangi porcelanowego imperium. Nieoczekiwanie, pierwszym bestsellerem firmy stała się popielnica, którą jako koneser wybornych cygar zaprojektował sam Philip i wdzięcznie nazwał miejscem odpoczynku na palące się cygaro. Ośmielony sukcesem skupił się na produkcji rozbudowanych serwisów. Pierwsze wzory nawiązywały do bogatej stylistyki barokowej. Wykonane z delikatnej porcelany, w kolorach bieli i wanili, często ozdabiane kwietnymi dekoracjami produkty Rosenthala stały się wyznacznikami luksusowej elegancji. Do dziś symbolem marki jest słynna Biała Maria, serwis nazwany imieniem żony Rosenthala. Jednak Rosenthal to nie tylko klasyka. Od lat 50 XX wieku, kiedy do firmy dołączył syn założyciela - Philip Jr z manufakturą współpracowało blisko 200 światowej sławy architektów, malarzy i projektantów mody tworząc nowoczesne kolekcje designerskie. Autorami śmiałych projektów i dekoracji pod szyldem Rosenthala byli m.in. Gropious, Sarpaneva, Winblad, Morrison, Dali, Moore, Rizzi, Warhol, Fornasetti i Versace. Współcześnie marka sygnuje nie tylko projekty bezpośrednio związne z kulturą stołu jak porcelana, srebra czy szkło, ale i gamę akcesoriów wnętrzarskich. Rosenthal proponuje nam wyjątkowy styl życia. Mówiąc modnie lifestyle zgodny z motto „życie ze sztuką”.
Data dodania: 29 sierpnia 2010
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 349 razy od 29 sierpnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.