Guzik urzędniczy z okresu... w Tyfus Darek - Moje zbiory w MyViMu.com

Guzik urzędniczy z okresu Księstwa Warszawskiego

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
20 / 27
<
>
bez uszka, płaski.Księstwo Warszawskie istniało w latach 1807-1815, zasadniczo niepodległe, jednak w rzeczywistości podporządkowane napoleońskiej Francji, było namiastką państwa polskiego. Władcą suwerennym księstwa był król Królestwa Saksonii, które wchodziło w skład Związku Reńskiego, będącego protektoratem pierwszego Cesarstwa Francuskiego.Herb Księstwa Warszawskiego przedstawia na tarczy dzielonej pionowo, w lewej części - herb Saksonii - poziome pasy, na których po skosie jest korona ruciana. Jest to jednocześnie herb dynastii Wettynów, z której pochodził władca Księstwa Warszawskiego Fryderyk August I.

W polu prawym - orzeł, herb Polski.Spotyka się guziki sygnowane w owalu nazwiskiem MUNCHEIMER i skrótem nazwy miasta Warszawy, jednak jego produkcja nie zaspokajała potrzeb na te guziki, dlatego też spore ilości zamawiano i sprowadzano z Niemiec, Francji oraz Anglii.Mój guziczek akurat pochodzi z zamówienia u wytwórcy niemieckiego w Berlinie i sygnowany jest inicjałem M.Na ostatnim zdjęciu - kolorowy herb Księstwa Warszawskiego.
Data dodania: 29 sierpnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1807 - 1815
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Numer/sygnatura producenta: BERLIN *** M ***
Średnica: 22 mm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1562 razy od 29 sierpnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.