Wiertz - Dwie młode dziewczyny lub piękna Rosina

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 29
<
>
tytuł: Dwie młode dziewczyny lub piękna Rosinaautor: autor: Antoine Joseph Wiertz (1806 - 1865)

Belgijski artysta romantyczny, uprawiał malarstwo, rzeźbę, grafikę i rysunek. Malował głównie wielkoformatowe obrazy o tematyce mitologicznej, religijnej i historycznej. Był zafascynowany śmiercią, przedstawiał sceny szokujące i niesamowite, często dziwaczne i makabryczne. Malował też przesycone erotyzmem akty i rzadziej portrety. Jego prace budziły kontrowersje, często bowiem naruszały granicę dobrego smaku.

Antoine Wiertz cieszył się za życia uznaniem, jego wielbicielem był król Leopold I Koburg. Dzięki pomocy rządu belgijskiego wzniósł olbrzymią pracownię, w której mógł realizować swoje monumentalne projekty. Obecnie w dawnej pracowni mieści się muzeum jego imienia: Musée Wiertz. Malarz zmarł podczas pracy w 59. roku życia, jego ciało zostało zabalsamowane na wzór mumii egipskich i złożone na cmentarzu w Elsene.

(WIKI)
Data dodania: 14 stycznia 2012
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1945
Miejsce pochodzenia: Belgia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Data i sposób nabycia: 2000 - 2011
Data korespondencji: bez obiegu
Numer/sygnatura producenta: G. Hermans, Anvers
Rozmiar: 9 x 14 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 559 razy od 14 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.