FILIŻĄNKA "SCHWARZENHAMMER'

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 51
<
>
Filizanka firmy Schwarzenhammer BawariaPorzellanfabrik Schumann i Schreider (1905 do 1986)

Fabryka ta powstała w 1905 roku przez Christoph Schumann (brat Carl Schumann I see Porzellanfabrik Carl Schumann ) i jego teść Karla Augusta Schreider, bogatego właściciela ziemskiego. W roku 1913 już 150 pracowników i specjalizuje się w wyroby użytkowe, w tym wiele równomiernie usieciowanym przedmioty porcelanowe urządzone w "Strohblume (Strawflower) i" Zwiebelmuster "(Blue Onion) stylów. Firma powoli rozszerzony aż do roku około 400 pracowników w 1937 roku. Nic innego nie wiadomo na ten temat firmy, która zbankrutowała w 1984 roku i po jego zamknięciu w 1986 r. pozostawił ruiny przemysłowych z wieloma zanieczyszczonej gleby, które musiały zostać usunięte przez władze regionalne w ramach finansowania z budżetu państwa w latach 1998 i 2005.
Data dodania: 2 września 2010
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 663 razy od 2 września 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.