OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 3
<
>
Niemiecki hełm M40 wprowadzony został w marcu 1940 roku, jako efekt przeprojektowawania procesu produkcji i jego stopniowej automatyzacji. Pierwsze hełmy nowego wzoru ozdabiane były wyłącznie jedną kalkomanią z orłem narodowym po lewej stronie – od 1943 roku, na wniosek OKW zrezygnowano z nich w ogóle. Podstawową sprawą różniącą ten model od wcześniejszego wzoru (M35) były otwory wentylacyjne wytłaczane bezpośrednio w dzwonie hełmu, a nie montowane w postaci osobnych elementów – kominków.
Na rańcie doskonale jest widoczny kod producenta:
SE84
Data dodania: 15 stycznia 2012
Datowanie przedmiotu: 1940
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 646 razy od 15 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
23 stycznia 2012
Ja też bym sie nie czepnął, poza tym z kilku metrów nie byłby w stanie niemal nikt rozpoznać czy to M40 czy 35 ( za wyjątkiem tych kalek ;D) ale zauwazyłem, że na różnych forach gdzie pojawiają sie zdjecia z inscenizacji wiele osób zaczyna tak wnikać w szczegóły, ze aż strach jechać odtwarzać coś nie będąc zgodnym z wymogami na dany rok... hehe, najlepsze jest to że często tak dobrze zaczynają sie znać osoby, które nie są bezpośrednio w temacie- oto zaleta mediów i ludzi takich jak my , którzy pokazują w nich historię prawdziwą a nie stwarzają jej pozory.
23 stycznia 2012
Osobiście nie czepiałbym się nikogo za to, że na wrześniową imprezę wyszedłby w m40. Nie przesadzajmy...
Co do kalek to już inna historia ;)
23 stycznia 2012
W M40 nie mogę występować w reko września39 , w takich zresztą nie występuję bo mam mundur M40 i zajmuję się środkowym i końcowym okresem wojny;)
23 stycznia 2012
hm, to trochę nie ciekawie, a jak będzie reko września '39 a Ty bez kalek wyskoczysz to lipa będzie... chyba że specjalizujesz się w późniejszych latach, albo masz M 35 na wcześniejsze inscenicacje
22 stycznia 2012
Raczej nie będę naklejał kalkomanii, wtedy będę mógł go używać na WH i SS
22 stycznia 2012
Aaa to co innego. W takim razie powodzenia życzę ;)

A jaka formacja to będzie?
22 stycznia 2012
dokładnie był już pieszczony i to w strasznym stanie w czerwonej farbie olejnej, chcę go odmalować i używać do inscenizacji historycznych ;)
17 stycznia 2012
Ja osobiście za tym też nie jestem ale ten wygląda jakby go ktoś już popieścił :)
16 stycznia 2012
Ja bym odradzał, ale jak kto woli ;)
16 stycznia 2012
Bardzo fajne, będziesz je malować?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.