OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
31 / 162
<
>
Znaczki indonezyjskie z flagą i godłem.

Drugi skan elementy z tarczy na piersi orła.Flaga Indonezji (Sang Dwiwarna) to prostokąt podzielony na dwa poziome pasy o tej samej wielkości (górny czerwony, dolny biały). Proporcje wynoszą 2:3. Różni się jedynie formatem od flagi Monako.

Nazwa Sang Dwiwarna oznacza żyjącą osobę. Kolor biały oznacza duszę i życie duchowe, a czerwony - ciało i życie fizyczne.

Ta flaga liczy sobie 800 lat, ale stała się oficjalną flagą Indonezji dopiero 17 sierpnia 1945.Głównym elementem godła Indonezji jest złoty orzeł Garuda.Na piersi orła znajduje się tarcza z pięcioma polami zawierającymi symbole pięciu zasad, jakie w zamyśle działaczy niepodległościowych miały lec u podstaw budowy i funkcjonowania państwa indonezyjskiego (pancasila):W centrum owej tarczy znajduje się pole na którym umieszczona została złota gwiazda, symbolizująca wiarę w Boga

W lewym górnym rogu znajduje się głowa byka oznaczająca demokrację

W prawym górnym rogu umieszczono wizerunek drzewa, oznaczającego jedność narodu

W lewej dolnej części tarczy znajdują się stylizowane wizerunki ryżu i bawełny symbolizujące sprawiedliwość społeczną oraz równość kobiet i mężczyzn

W prawej dolnej część tarczy znajduje się łańcuch złożony z 10 okrągłych i 10 kanciatych ogniw; jest to symbol humanitaryzmu i społeczeństwa

Orzeł w łapach trzyma wstęgę z dewizą państwa: BHINNEKA TUNGGAL IKA, co w języku indonezyjskim oznacza "W różnorodności siła".Orzeł posiada po 17 piór u skrzydeł, 8 piór w ogonie, a w szyi 45. Liczby te symbolizują datę 17 sierpnia 1945 r., tj. dzień proklamowania niepodległości przez Indonezję, którego rocznica jest obchodzona jako święto państwowe.Z Wikipedii.
Data dodania: 19 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1950 - 1965
Miejsce pochodzenia: Indonezja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 336 razy od 19 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.