Nieśmiertelnik jeniecki Stag... w Kolekcja Fish'a w MyViMu.com

Nieśmiertelnik jeniecki Stag IIIC Alt Drewitz

Duże zdjęcie Nieśmiertelnik jeniecki Stag IIIC Alt Drewitz
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 5
<
>
Nieśmiertelnik jeńca Stalagu IIIC w Alt Drewitz (obecnie Kostrzyn-Drzewice). Obóz jeniecki dla szeregowych i podoficerów funkcjonujący w dzielnicy Kostrzyna-Drzewice od września 1939 do stycznia 1945. Po kampanii wrześniowej w 1939 r. trafiło tu 7 tys. Polaków. W 1942 umieszczono tu 18 tys. żołnierzy francuskich. Ogółem przez obóz w okresie II wojny światowej przewinęło się około 70 tys. jeńców różnych narodowości: Polaków, Anglików, Amerykanów, Jugosłowian, Greków, Holendrów, Belgów, Rosjan, a od 1943 także Włochów. Kilkanaście tysięcy ludzi zginęło wskutek ciężkich warunków w obozie. Najbardziej skrajne metody postępowania stosowano wobec jeńców radzieckich przywiezionych tu w 1941.
Data dodania: 5 września 2010
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 395 razy od 5 września 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.