OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 10
<
>
Hełm M 42 produkowany był od 1940 do 1945Najbardziej uproszczony przez oszczędności wojenne model niemieckiego hełmu stosowanego w okresie II Wojny światowej.

Wprowadzony do armii od 20 kwietnia 1942 roku.

Od poprzedniego modelu M40 różnił się tym, że ranty nie były już zawinięte do wewnątrz ale na zewnątrz, oraz blacha, z której był wytłaczany była cieńsza. Zwykle w tym modelu nie było już oznaczeń na obu bokach hełmu. Na takich hełmach początkowo pojawiał się tylko po lewej stronie (orzeł) a z czasem nie stosowano tych oznaczeń w ogóle, poniewaz były sprzeczne z zasadami kamuflarzu (odróżniały sie od koloru pozostałej części hełmu).
Data dodania: 21 stycznia 2012
Datowanie przedmiotu: 1942 - 1945
Stan eksponatu: Nie określono
Pomogli w tworzeniu opisu: adrianblitz Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 372 razy od 21 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
24 stycznia 2012
Bardzo fajny!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.