Zestrzelony samolot w Kolekcja Fish'a w MyViMu.com

Zestrzelony samolot

Duże zdjęcie Zestrzelony samolot
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
64 / 89
<
>
Niemieccy żołnierze oglądają zestrzelony samolot. Jest to francuski Breguet Bre.695 AB2 z silnikami Pratt & Whitney SB4G Twin Junior o mocy 550 kW czyli 750 KM. Wyprodukowano okolo 50 maszyn tego typu.

Dzięki michu69

Z tego co znalazłem to podczas wojny jeden z tych samolotów rozbił się podczas lądowania, a dwa zaginęły w akcji (1940r.) Możliwe, że to jeden z tych dwóch, które zaginęły.
Data dodania: 14 września 2010
Datowanie przedmiotu: 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomogli w tworzeniu opisu: michu69 Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 867 razy od 14 września 2010
Reklama
Dodaj komentarz
13 sierpnia 2013
Według Chrisa Chanta [w "Aircraft of World War II"], samoloty te były wyposażone w czternastocylindrowe silniki dwugwiazdowe Pratt&Whitney R-1830-SB4G Twin Wasp o mocy 640,5kW [825 KM] dające prędkość max.560 km/h.
14 września 2010
silniki sa chyba amerykanskie, moze to byc "boston"
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.