8. Piramis 1977 w Muzeum użytkownika keram568 w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 8
<
>
Płyta analogowa

SLPX 17528

Zespół został założony w Budapeszcie w 1973 roku przez Lajosa Soma. W 1975 roku dołączyli do niego István Bertóti, Péter Gábor, János Tóth, Béla Tóth i Béla Szigeti. Muzycy ci jednak opuścili zespół, a w ich miejsce przyszli Miklós Köves, János Závodi, Péter Gallai, i Tibor Lévai. Spowodowało to zmianę stylu muzycznego grupy, która zaczęła grać hard rock. W tym samym roku zespół wziął udział, wraz z zespołem Mini, w trasie koncertowej po Polsce. Rok później Lévai opuścił zespół. Piramis zaczął być zespołem popularnym, szczególnie wśród węgierskiej młodzieży. Tymczasem Lévaia zastąpił Sándor Révész, który jednak w 1981 roku opuścił zespół. Rok później Piramis rozpadł się. Zespół jednoczył się w latach 1992 oraz 2006, by udzielić koncertów. Na stałe reaktywował się w roku 2009, pod nazwą Piramis Plusz.
Data dodania: 20 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1977
Miejsce pochodzenia: Węgry
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 409 razy od 20 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.