Medal za Wybitne zasługi w... w Nowe muzeum użytkownika gal2002 w MyViMu.com

Medal za Wybitne zasługi w ochronie granic ZSRR

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
42 / 47
<
>
Medal za Wybitne zasługi w ochronie granic państwowych ZSRR (ros. Медаль «За отличие в охране государственной границы СССР») – radzieckie odznaczenie wojskowe.

Medal został ustanowiony dekretem Rady Najwyższej ZSRR z 13 lipca 1950 roku, dekretem z 11 lutego 1966 roku zmieniono opis odznaki, a jego statut został poprawiony dekretami z dnia 18 marca 1977 i 18 lipca 1980 roku.

Odznakę medalu stanowi krążek o średnicy 32 mm, zgodnie z dekretem z 1950 roku wykonany z srebra, następnie od 1966 roku ze tzw. nowego srebra. Na awarsie znajduje się postać uzbrojonego żołnierza Wojsk Pogranicza, za którym jest słup graniczny z godłem ZSRR, w tle góry. Na rewersie w górnej części jest pięcioramienna gwiazda a pod nią napis ЗА ОТЛИЧИЕ В ОХРАНЕ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ГРАНИЦЫ СССР (pol. za wybitne zasługi w ochronie granic państwowych ZSRR), pod napisem dwa wieńce z liści dębowych, splecione szarfą na którą nałożony jest sierp i młot.

Medal zawieszony jest na metalowej pięciokątnej blaszce obciągniętej wstążką koloru zielonego szerokości 24 mm, po bokach w odległości 3 mm od krawędzi znajdują się czerwone paski o szer. 3 mm.
Data dodania: 24 stycznia 2012
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 332 razy od 24 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.