MLECZNIK BIAŁY w Muzeum użytkownika Florentyna w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 93
<
>
Biały mlecznik ze śląskiej porcelany sygnowany napisem GiIESCHE pod koroną.

(dŁ. 14,0 wys. 7,0 cm)Historia Porcelany Śląskiej sięga lat 80. XIX wieku. W 1920 roku, w Szopienicach, obecnej dzielnicy Katowic powstała pierwsza na Górnym Śląsku fabryka porcelany. W 1923 roku właściciele zakupili budynki w Bogucicach, po byłej fabryce pasz, którą następnie przebudowano na nowoczesną fabrykę porcelany. Oddano ją do użytku na początku 1925 roku. Zakład od 1935 roku nosił nazwę Giesche Porzellanfabrik, lub po prostu Giesche. W latach PRL-u, od 1953 roku fabryka nosiła nazwę Porcelana Bogucice. W tym też czasie zniszczono około 85% infrastruktury intelektualnej fabryki (modele, fasony, rysunki techniczne i modelarskie), zastępując ją nową infrastrukturą.
Data dodania: 20 września 2010
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 189 razy od 20 września 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.