Bergischen Lande w MUSEUM TOMATORUM - Skład staroci w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
51 / 95
<
>
To nie jest pocztówka, lecz okładka albumu o regionie Bergischen Lande, która doskonale pasuje do mojej kolekcji poświęconej "pociągom w tle" i w ogóle jest piękna.
Region Bergische Land jest usytuowany na południowym brzegu Zagłębia Ruhry i posiada długie tradycje przemysłowe. To tutaj powstały słynne ostrza z Solingen, to tutaj można zobaczyć wiszącą kolej w Wuppertal i tutaj wybudowano najwyższy w Europie most kolejowy - Mungstener. Jest to najwyższy most kolejowy ze stali w Niemczech. Most ma 107 metrów wysokości i rozciąga się w dolinie rzeki Wupper. Łączący miasta Remscheid i Solingen. Pierwotnie most był zwany Kaiser-Wilhelm-Brücke na cześć cesarza Wilhelma I (1797 - 1888). Po zakończeniu monarchii most przyjął nazwę pobliskiej miejscowości Müngsten, która obecnie nie istnieje wchłonięta przez zespół miast Solingen, Remscheid i Wuppertal.
Na obrazku oprócz portretu cesarza Niemiec Wilhelma I widać wspomniany most. Na drugim zdjęciu współczesny widok mostu, który jest w ciągłej eksploatacji. http://www.flickr.com/photos/kerstingu/5032593386/).
Na trzecim zdjęciu portret cesarza Wilhelma I.
Data dodania: 24 stycznia 2012
Datowanie przedmiotu: 1800 - 1918
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Data i sposób nabycia: 2011
Tytuł oryginalny: Album vom Bergischen Lande
Rozmiar: 11,5 x 16 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 408 razy od 24 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.