Dziewica panowie zdobywają jej skarby Die Jungfrau

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 50
<
>
Tytuł pocztówki "Die Jungfrau" czyli "Dziewica" to góra w Szwajcarii..tutaj zabawnie przedstawiona jako śpiąca, właśnie zdobywana niewiasta (a księżyc świntuch się temu przygląda z rozkosznym uśmieszkiem:)...kartka dziwnym zbiegiem okoliczności przypomina do złudzenia dzieło francuskiego malarza Cabanela - Narodziny Wenus (tutaj dla porównania)...nie sposób się nie oprzeć wrażeniu, że twórcy pocztówki "Die Jungfrau" musieli się trochę wzorować na tamtym obrazie... ..obie kartki kupione w jednym antykwariacie ...ale były w różnych albumach......
Data dodania: 21 września 2010
Datowanie przedmiotu: 1910 - 1920
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Obieg: z obiegu
Producent: nieznany
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1622 razy od 21 września 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.