Polska puszka na maskę 2

Dłuższa wersja puszki po masce przeciwgazowej wz. 24 popularnie zwanej RSC. Była ona pierwszą maską przeciwgazową w Polsce produkowaną na licencji francuskiej w okresie międzywojennym. Maski( i prawdopodobnie puszki również) produkowano w Wojskowej Wytwórni Sprzętu Przeciwgazowego w Radomiu. W okresie międzywojennym do roku 1939 maska ta, oprócz maski wz.32, była podstawowym środkiem ochrony przeciwchemicznej na wyposażeniu Wojska Polskiego. Ten typ maski przeciwgazowej używany był również poza wojskiem np w Lidze Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej - LOPP. W chwili wybuchu II Wojny Światowej maska RSC była na wyposażeniu artylerii, kawalerii oraz innych jednostek wojskowych. puszka jak na swój wiek w stanie dobrym,dużo oryginalnego khaki.Sygnowana na dnie jakąś pieczęcią - literką w trójkąciku.
Data dodania: 20 lutego 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 990 razy od 20 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.