KRÓLOWA w Muzeum użytkownika Florentyna w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 61
<
>
XXX - KRÓLOWA BARBARA RADZIWIŁŁÓWNA - Portret rzeźbiony w kości wołowej na podstawie starej ilustracji.

(6,5 /4,5 cm}pierwowzór: http://www.krakowlodge.com/system/application/views/apartamenty/images/czartoryscy/07a8536ad838ded647aa9cc4efe4a0f1.jpg muzeum czartoryskich Do Gieranojów przyjechał król Zygmunt August. Oficjalnym celem wizyty było załatwienie spraw spadkowych po Gasztołdach. Wówczas prawdopodobnie nastąpiło pierwsze zbliżenie pomiędzy późniejszymi małżonkami. Pobyt króla został wtedy przedłużony, oficjalnie z powodu szerzącej się zarazy. Romans był kontynuowany w Wilnie, w tym czasie Zygmunt August był jeszcze małżonkiem Elżbiety Austriaczki. Dopiero gdy król został wdowcem, zawarł potajemny ślub z Barbarą w 1547 roku. Małżeństwo wywołało burzę wśród szlachty i spotkało się ze sprzeciwem Zygmunta Starego i Bony. http://pl.wikipedia.org/wiki/Barbara_Radziwi%C5%82%C5%82%C3%B3wna
Data dodania: 24 września 2010
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: gieorgijewski Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 346 razy od 24 września 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
25 września 2010
Barbara Radziwiłłówna
wg http://www.krakowlodge.com/system/application/views/apartamenty/images/czartoryscy/07a8536ad838ded647aa9cc4efe4a0f1.jpg
-muzeum Czartoryskich w Krakowie.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.