Odznaka Bund der Deutschen Nordmahrens

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
44 / 115
<
>
Bardzo rzadka odznaka stan bardzo ładny emalia ,patyna ,lekkie ślady noszenia ,sygnowana.Organizacja wywodząca się z "Deutscher Schulverien".Działała na terenie Moraw[Mahren],założona w 1880r.Od 1925r.współtworzyła "Deutschen Schulverein Sudmark.Po wcieleniu w 1938r.Austrii do Rzeszy org.została rozwiązana.BdDN miała za zadanie szerzyć i zwiększać świadomość niemieckości Niemców na Morawach a także korzystania z j.niemieckiego i literatury niemieckiej w Ces.Austro-Węgierskim.Po dojściu A.Hitlera do władzy ścisła współpraca z NSDAP.
Data dodania: 29 września 2010
Datowanie przedmiotu: 1880 - 1938
Miejsce pochodzenia: Czechy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomogli w tworzeniu opisu: azja_70 Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 551 razy od 29 września 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
6 października 2010
Moim zdaniem powinno być:1880-1938?[na odzn.jest data założenia a rozwiązana w 1938-to pewnie już nie prod.tych odznak]. :)
2 października 2010
Jest to odznaka Niemieckiej mniejszości narodowej na Morawach.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
1 października 2010
co to za organizacja?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.