Szpanga za Walkę Wręcz , Close Combat Clasp

Duże zdjęcie Szpanga za Walkę Wręcz , Close Combat Clasp
Ciekawy eksponat
Szpanga za Walkę Wręcz ; Close Combat ClaspUstanowiona 25 Listopada 1942 przez Adolfa Hitlera w celu uchonorowania żołnierzy biorących udział w tzw. bezpośrenich bojach z nieprzyjacielem "ręka w rękę". Szpanga nie była w żaden sposób powiązana ze Szturmową Odznaką Piechoty. Zaprojektowana została przez firmę Wilhelm Ernst Peekhause z Berlina (właśnie nazwę tej firmy oznacza sygnatura FEC na rewersie niektórych egzemplarzy), miała trzy klasy - brązową srebrną i złotą. Aby otrzymać klasę brązową, należało mieć udokumentowanych 15 dni walki i odpowiednio na srebrną 30 i złotą 50 dni. Można spotkać egzemplarze z tombaku bądż aluminium ale znakomita większość była produkowana z cynku jako pełny odlew. Długość Szpangi wachała się od 95 do 97,5mm a wysokość między 25 mm a 27 mm, w zależności od producenta.
Data dodania: 21 lutego 2011
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1373 razy od 21 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.