Victoria -Vancouver

Duże zdjęcie Victoria -Vancouver
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
19 / 111
<
>
Kanada.1962.Zn nr Yvert 326 .100 lat Victorii ,stolicy Kolumbii Brytyjskiej.Na znaczku reprodukcja znaczka.Kolumbii Brytyjskiej i Vancouveru z 1861 roku.Nad nim fragment gmachu parlamentu Kolumbii Brytyjskiej w otoczeniu białych kwiatów Cornus nuttallii (dereń Nuttalla) – symbolem prowincji zaadaptowanym w 1956 roku.Kolumbia Brytyjska – prowincja Kanady. Jej zachodnią granicę wyznacza wybrzeże Pacyfiku. Od północy graniczy z Jukonem, Terytoriami Północno-Zachodnimi i Alaską. Na wschodzie z prowincją Albertą, a na południu z amerykańskimi stanami Waszyngton, Idaho i Montana.Nazwa Kolumbia Brytyjska odnosząca się wcześniej do brytyjskiej kolonii Kolumbia Brytyjska została wybrana przez królową Wiktorię w 1858 w związku z nazwą rzeki Kolumbia przecinającej tę kolonię. Rzeka z kolei wzięła swe imię od nazwy statku amerykańskiego kapitana Roberta Graya Columbia.Victoria - miasto w zachodniej Kanadzie, stolica Kolumbii Brytyjskiej. Leży na wyspie Vancouver, nad cieśniną Juan de Fuca (Ocean Spokojny).
Data dodania: 30 stycznia 2012
Datowanie przedmiotu: 1962
Miejsce pochodzenia: Kanada
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 340 razy od 30 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.