Cazin - Ismaele w MUSEUM TOMATORUM - Skład staroci w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
9 / 12
<
>
autor: Jean Charles Cazin (1841 - 1901) francuski malarztytuł: Ismaele

Biblijny Abraham miał z żoną Sarą syna Izzaka (którego potomkami są Żydzi), oraz z niewolnicą Hagar syna Ismaela (protoplastę Arabów). Ponieważ między chłopcami dochodziło do kłótni, żona Abrahama wymogła na nim, by niewolnicę Hagar wraz z jej synem wyrzucił z domu.

Hagar błąkała się z synem po pustyni Negew. Ismael bardzo osłabł z braku wody. Hagar położyła go pod krzewem. Wtedy pojawił się przy niej anioł, który jej powiedział: nie lękaj się, bo usłyszał Bóg jęk chłopca tam leżącego. Wstań, podnieś chłopca i weź go za rękę, bo uczynię go wielkim narodem". Następnie "Bóg otworzył jej oczy i ujrzała studnię z wodą; a ona poszła, napełniła bukłak wodą i dała chłopcu pić. Bóg otaczał chłopca opieką, gdy dorósł. Mieszkał on na pustyni i stał się łucznikiem. Mieszkał na pustyni Paran, a matka sprowadziła mu żonę z ziemi egipskiej.

(WIKI)
Data dodania: 30 stycznia 2012
Miejsce pochodzenia: Włochy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Numer/sygnatura producenta: 1426 - Eliocromia Zacchetti, Milano
Data i sposób nabycia: 2011
Data korespondencji: bez obiegu
Tytuł oryginalny: Ismaele
Rozmiar: 10,5 x 15 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 340 razy od 30 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.