OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
16 / 53
<
>
Czekolada produkcji ZPC 22 LIPCA d. E.Wedel - Warszawa z serii - hobby.

Według opisu na odwrocie wyprodukowano 360 typów w czterech seriach - samoloty,samochody,lokomotywy,statki i okręty.

Jednostkę zwodowano w 19 czerwca 1917 roku w stoczni G.M. Muller w Foxhol i do 1921 roku pływała pod banderą Holandii jako SV "Vlissingen" sprzedana do U.K 1926 roku została podjęta decyzja (MW) o zakupie trzymasztowego szkunera gaflowego SV "St. Blanc", którego armatorem był A. Kennedy Ltd. z Glasgow. 1 stycznia 1927 roku żaglowiec pod dowództwem kpt. ż.w. Konstantego Matyjewicza-Maciejewicza został sprowadzony do Polski, a następnie poddany gruntownej przebudowie w stoczni Danziger Werft und Eisenbahnwerkstaten A.G. Pierwsze podniesienie bandery wojennej i nadanie imienia ORP "Iskra" miało miejsce 6 maja 1928 roku. Portem macierzystym stała się Gdynia, w której stacjonowała większość jednostek pływających Floty. 5 czerwca 1928 roku Iskra wyszła w swą pierwszą podróż. Ćwiczebny rejs bałtycki trwał 25 dni i miał za zadanie wypróbowanie okrętu oraz zgranie i przeszkolenie załogi. Ze względu na zużycie eksploatacyjne został skreślony z listy floty
Data dodania: 4 października 2010
Datowanie przedmiotu: 1974
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: gieorgijewski Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1016 razy od 4 października 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.