OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
9 / 13
<
>
Pocztówka niemiecka przedstawiająca tzw.Dom Octu w Bremie,z wierszem Artura Fitgera.Wydawca Richard Zimmerman,Brema.Rok wydania nieznany.

Dom Octu zaprojektowany został przez nieznanego architekta.Zbudowano go w 1618 roku w Bremie w stylu renesansu wezerskiego.Jego nazwa pochodzi stąd że jednym z jego właścicieli był założyciel okolicznych fabryk octu.Dom został zniszczony w czasie II Wojny Światowej,częściowo odbudowano go w 1956 roku.Obecnie mieści się w nim siedziba Deutsche Bank Factoring.Kupiona na giełdzie staroci.Artur Fitger (1840-1909) - niemiecki malarz i poeta od 1869 roku przebywający w Bremie,gdzie podobnie jak w Hamburgu znajdują się jego prace malarskie w kościołach i budynkach publicznych.
Data dodania: 31 stycznia 2012
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 392 razy od 31 stycznia 2012
Reklama
W tym muzeum wyłączono możliwość komentowania eksponatów.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.