Czekolada ZPC "BAŁTYK" - 1.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
27 / 53
<
>
Czekolada produkcji ZPC "BAŁTYK" - Malajska z wiórkami kokosowymi.Historia firmy "BAŁTYK" ze strony:

http://www.zpcbaltyk.pl/x.php/1,7/Historia.htmlZakłady Przemysłu Cukierniczego "Bałtyk" to firma z wieloletnią tradycją, której początki sięgają lat dwudziestych XX wieku. Wówczas na terenie Wolnego Miasta Gdańsk w okresie ożywionego ruchu gospodarczego powstały trzy fabryki cukiernicze "Anglas", "Baltic" i "Kosma". W 1951 roku zostały one upaństwowione i weszły w skład Zakładów Przemysłu Cukierniczego "Bałtyk".W 1991 firma stała się spółką akcyjną, w 1993 roku podpisała umowę joint venture z fińską firmą "Fazer" i najpierw funkcjonowała pod nazwą "Bałtyk Chocolate" Sp. z o.o., potem "Fazer Polska" Sp. z o.o., a od 2002 r jako "Cloetta Fazer Polska" Sp. z o.o.. W 2005 roku Zakłady zostały odkupione przez polską firmę "Bomilla" z Włocławka. Nowy właściciel powrócił do tradycyjnej nazwy i logo, tworząc Zakłady Przemysłu Cukierniczego "Bałtyk" Sp. z o.o.
Data dodania: 5 października 2010
Datowanie przedmiotu: 1974 - 1975
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1202 razy od 5 października 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.