OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 7
<
>
Hak mundurowy wszywany był z tyłu kurtki. Służył do podtrzymywania pasa głównego, aby ten nie opadał pod wpływem ciężaru oporządzenia znajdującego się na nim.Na przedniej, okrągłej, części haka znajduje się korona pruska - taka sama jak na guzikach z tego okresu. Ta część była widoczna przy kurtce munduru.

Z tyłu dziewięć otworów służących do wszycia. Ten element był niewidoczny, wszyty w kurtkę.

Na kolanku, dwa karby.Hak cynkowy, sygnowany wewnątrz (zdj. nr 3) - A B - producent nie ustalony.Na ostatnich dwóch zdjęciach pokazano, jak były haki wszyte do kurtki typu M-07/10 Feldrock.

Zdjęcia pochodzą za strony :http://www.kaisersbunker.com/gtp/m10feldrock.htmPosiadaczom haków mundurowych polecam sprawdzić, czy na ich hakach, w pokazanym miejscu nie ma sygnatur producenta.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 2320 razy od 22 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.