HAK MUNDUROWY FLL 36 - Niemcy

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 7
<
>
Hak mundurowy wszywany był z tyłu kurtki. Służył do podtrzymywania pasa głównego, aby ten nie opadał pod wpływem ciężaru oporządzenia znajdującego się na nim.Przednia, okrągła część haka groszkowana. Ta część była widoczna przy kurtce munduru.

Z tyłu dziewięć otworów służących do wszycia. Ten element był niewidoczny, wszyty w kurtkę.Hak aluminiowy, sygnowany wewnątrz (zdj. nr 3) - FLL 36 (każda literka w osobnym kółku) - producent Friedrich Linden, Lüdenscheid, Niemcy.

Cyfra 36 oznacza rok produkcji - 1936.Posiadaczom haków mundurowych polecam sprawdzić, czy na ich hakach, w pokazanym miejscu nie ma sygnatur producenta.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 857 razy od 22 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.