Jourdain - Modelka - Atelier

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
38 / 96
<
>
Z cyklu: W atelier malarzatytuł: Modelkaautor: Roger Jourdain (1845-1918)Polecam porównanie tej pocztówki z kolejną. Dwóch autorów: Jourdain i Tomann, dwa tytuły (choć bliskie sobie, ale różne) 'Modelka" i "W Atelier" i prawie identyczne obrazy w swej kompozycji:

modelka siedząca tyłem na taborecie z odrzuconym "prześcieradłem", na przeciwko niej sztalugi z obrazem częściowo zasłoniętym drugim "prześcieradłem", za sztalugami malarz w w garniturze i kapeluszu, z przekrzywiona głową i paletą w ręku, na podłodze dzbanek z pędzlami, obok jakaś pomięta kartka papieru oraz teczka z której wysypują się inne kartki, na ścianie pracowni po lewej stronie draperia oraz paleta malarska, na drugiej ścianie za malarzem oprócz obrazów zegar. No i który od którego "zerżnął" temat?
Data dodania: 3 lutego 2012
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1911
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Data i sposób nabycia: 2000 - 2011
Data korespondencji: 1911 rok, Polska
Numer/sygnatura producenta: 873 - JK
Rozmiar: 9 x 13,5 cm
Tytuł oryginalny: Le modele
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 356 razy od 3 lutego 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.