Kirchniawy Werke Waldenburg Schl

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 35
<
>
Butelka z wałbrzyskiej fabryki napojów alkoholowych, założonej w 1875 r. przez Paula Opitza. W 1907 r. przejęta przez jego zięcia Josefa Kirchniawy. Budynki fabryczne przy ul. Młynarkiej wybudowano w latach 1921-23, od 1924 r. firma nosiła nazwę "Kirchniawy-Werke, vorm. Paul Opitz Nachf.". Oprócz fabryki przy ul. Młynarskiej firma posiadała duże magazyny i piwnice w innych częściach miasta. Przedwojenne produkty to m.i. "Die fünf Waldenburger", "Das Waldenburger Dutzend", "Der Schneeschipper-Punsch" oraz do dzisiaj znany "Kirchwin".

Więcej informacji i ciekawych zdjęć na stronie:

http://dolny-slask.org.pl/512122,Walbrzych,Alfa_Plus_Walbrzyska_Wytwornia_Win_Kirchniawy_Werke_dawna.html
Data dodania: 4 lutego 2012
Stan eksponatu: Dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: Bylek Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1917 razy od 4 lutego 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.