Hełm Niemiecki m 42 w Blitzteam - pojazdy zabytkowe i inne starocie nie tylko motoryzacyjne w MyViMu.com
Najbardziej uproszczony przez oszczędności wojenne model niemieckiego hełmu stosowanego w okresie II Wojny światowej.
Wprowadzony do armii od 20 kwietnia 1942 roku.
Od poprzedniego modelu M40 różnił się tym, że ranty nie były już zawinięte do wewnątrz ale na zewnątrz, oraz blacha, z której był wytłaczany była cieńsza. Zwykle w tym modelu nie było już oznaczeń na obu bokach hełmu. Na takich hełmach początkowo pojawiał się tylko po lewej stronie (orzeł) a z czasem nie stosowano tych oznaczeń w ogóle, poniewaz były sprzeczne z zasadami kamuflarzu (odróżniały sie od koloru pozostałej części hełmu).

hełm został poddany renowacji oraz przedstawiony został w barwach Wehrmachtu, co w tych modelach hełmów faktycznie zdarzało się już sporadycznie, gdyż na oznaczeniach stosowanych na hełmach również oszczędzano z czasem trwania wojny. inną przyczyną zaniku oznaczeń na hełmach były barey oznaczeń które nie ułatwiały "sztuki kamuflażu"

Przedstawione na hełmie symbole nie stanowią propagowania żadnej ideologii, i są prezentowane tylko w celu przedstawienia eksponatu w stanie w jakim mógł wyglądać przed laty.
Data dodania: 22 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1942 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1430 razy od 22 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.