M 35 to podstawowy hełm armii niemieckiej w okresie przedwojennym oraz podczas 2 Wojny Światowej, do armii został wprowadzony 25 czerwca 35 roku, był to najtrwalszy i najlepiej chroniący z hełmów stosowanych podczas wspomnianych działań wojennych.
Cechy wyróżniajace ten model: ranty hełmu zawinięte do wewnątrz, a wywietrzniki stanowią osobny element wprasowywany w wytłoczoną "skorupę" hełmu.

hełm został poddany renowacji oraz przedstawiony został w oznaczeniach SS, a następnie przejęty przez np. Polskiego Partyzanta bądź Powstańca.

Przedstawione na hełmie symbole nie stanowią propagowania żadnej ideologii, i są prezentowane tylko w celu przedstawienia eksponatu w stanie w jakim mógł wyglądać przed laty.
Data dodania: 23 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1935 - 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1705 razy od 23 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.