Schivert - Mecenas - Atelier

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
46 / 89
<
>
Z cyklu: W atelier malarzatytuł: MecenasMecenas - w świecie sztuki osoba finansującą lub wspierająca materialnie artystę. Czasami też inspirująca i zachęcająca do tworzenia. Z reguły jest to pomoc i zainteresowanie bez żadnych zobowiązań ze strony artysty.

W tym wypadku chyba mamy odczynienia z trochę inną sytuacją. Zamożnym dżentelmenem zamówił u malarza akt. Teraz ogląda dzieło, być może w ramach umowy przysługuje mu prawo do porównania z "oryginałem". Kto wie? Jak się ma gruby portfel, różne rzeczy można sobie zażyczyć.

(Tytuł oryginalny - "Der Mäcen" nic nie znaczy, natomiast "Der Mäzen" to "Mecenas". Więc albo wystąpił błąd drukarski, albo jest to stara, nieużywana obecnie forma.)autor: Victor Schivert (1863-1926) - malarz rumuński
Data dodania: 5 lutego 2012
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Data i sposób nabycia: 2000 - 2011
Data korespondencji: bez obiegu
Numer/sygnatura producenta: 129 - T.S.N.
Rozmiar: 9 x 14 cm
Tytuł oryginalny: Der Mäcen
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 304 razy od 5 lutego 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.