bagnet podoficerski do... w BAGNET w MyViMu.com

bagnet podoficerski do karabinu (prywatny)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 35
<
>
Bagnet z prywatnej wytwórni wykonany na zamówienie podoficera w czasach II Republiki Austrii. Bagnet zachowuje proporcje i wymiary odpowiadające regulaminowemu bagnetowi M95 dla podoficerów.

Głownia o typowym kształcie, zbrocza zakończone owalnie. Zatrzask i kanał przystosowane do założenia na karabin. Typowa antabka i jelec dostosowane do zapętlenia temblaka. Okładziny drewniane, mocowane nitami na podkładkach.

Na progu zewnętrznym znak bardzo podobny do używanego przez firmę Zeitler z Wiednia, ale różniący się detalami. Dwa skrzyżowane młotki (jednakowe) i dwie skrzyżowane szable.

Na wewnętrznym progu sygnatura: DÜRBECK WIEN IX. Być może bagnet był tworzony w kooperacji, a może znak młotów i szabli jest znakiem w rodzaju sygnatury cechowej (?).

Wszystkie metalowe części bagnetu, poza nitami mocującymi okładziny, niklowane.

Pochwa w typie austriackim, stalowa,niklowana. Dławica bez stopki mocowana do płaszcza dwoma nitami. Hak typowy, prostokątny, bez jakichkolwiek sygnatur. Pochwa zakończona gałką ochronną.

Żabka austriacka, z brązowej skóry. Kieszonka przyszyta pojedynczym szwem. Pętla szwem w kształcie litery U. Żabka szyta licem na zewnątrz, lico gładkie. Po bokach wytłoczone dwa paski.

Temblak II Republiki Austrii. Herb po obu stronach.Stan bagnetu bardzo dobry, kompletny.Wymiary [mm]

Długość całkowita bagnetu: 356

Długość głowni: 245

Szerokość głowni w progu: 22,7

Grubość głowni przy nasadzie: 5

Wewnętrzna średnia pierścienia: 15,3
Data dodania: 13 października 2010
Datowanie przedmiotu: 1917 - 1938
Miejsce pochodzenia: Austria
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1195 razy od 13 października 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.