bagnet podoficerski do karabinu (prywatny)
Bagnet z prywatnej wytwórni wykonany na zamówienie podoficera w czasach II Republiki Austrii. Bagnet zachowuje proporcje i wymiary odpowiadające regulaminowemu bagnetowi M95 dla podoficerów.
Głownia o typowym kształcie, zbrocza zakończone owalnie. Zatrzask i kanał przystosowane do założenia na karabin. Typowa antabka i jelec dostosowane do zapętlenia temblaka. Okładziny drewniane, mocowane nitami na podkładkach.
Na progu zewnętrznym znak bardzo podobny do używanego przez firmę Zeitler z Wiednia, ale różniący się detalami. Dwa skrzyżowane młotki (jednakowe) i dwie skrzyżowane szable.
Na wewnętrznym progu sygnatura: DÜRBECK WIEN IX. Być może bagnet był tworzony w kooperacji, a może znak młotów i szabli jest znakiem w rodzaju sygnatury cechowej (?).
Wszystkie metalowe części bagnetu, poza nitami mocującymi okładziny, niklowane.
Pochwa w typie austriackim, stalowa,niklowana. Dławica bez stopki mocowana do płaszcza dwoma nitami. Hak typowy, prostokątny, bez jakichkolwiek sygnatur. Pochwa zakończona gałką ochronną.
Żabka austriacka, z brązowej skóry. Kieszonka przyszyta pojedynczym szwem. Pętla szwem w kształcie litery U. Żabka szyta licem na zewnątrz, lico gładkie. Po bokach wytłoczone dwa paski.
Temblak II Republiki Austrii. Herb po obu stronach.
Stan bagnetu bardzo dobry, kompletny.
Wymiary [mm]
Długość całkowita bagnetu: 356
Długość głowni: 245
Szerokość głowni w progu: 22,7
Grubość głowni przy nasadzie: 5
Wewnętrzna średnia pierścienia: 15,3
Data dodania: 13 października 2010
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis
Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.
Eksponat został odwiedzony łącznie 1502 razy od 13 października 2010