bagnet podoficerski do... w BAGNET w MyViMu.com

bagnet podoficerski do karabinu (prywatny)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 35
<
>
Bagnet wykonany prywatnie jako podoficerski do karabinu 1895. Do wykonania bagnetu posłużył typowy bagnet 1895 do karabinu w wersji żołnierskiej. Dolutowano na miękki lut hak na jelcu, w głowicy wywiercono otwór, w którym umieszczono koluszko z drutu stalowego. Oryginalne, drewniane okładziny zastąpiono ręcznie robionymi z kompozycji mosiądzu (warstwa spodnia) i miedzi (warstwa wierzchnia). Nacięto siedem szerokich karbów. Okładziny mocowane płaskimi nitami bez podkładek.

Według relacji sprzedającego (drugi właściciel), bagnet wykonany pod koniec wojny przez żołnierza czeskiego służącego w Armii Austro-węgierskiej, po otrzymaniu promocji na stopień podoficerski. Zachowało się zdjęcie właściciela bagnetu z 1918r z tym właśnie egzemplarzem przy pasie. Niestety nie udało mi się uzyskać kopii zdjęcia. Zdjęcie oglądałem.

Głownia typowa dla wzoru 1895, na progach umieszczono znak wytwórcy (OEWG) i godło Austrii. Zbrocza zakończone owalnie.

Pochwa typowa przemalowana w czasie przeróbki na czarno. Na haku znak producenta (V&N) i godło Austrii.

Żabka skórzana, brązowa, typowa dla wzoru 1895. Na żabce sygnatury (?) 3XX nad Fbr

Temblak oficerski do bagnetu po 1917 roku z żółtej taśmy z trzema czarnymi pasami. Na obu stronach obsady monogram cesarza (K = Karol). Chwost otworzony (oryginalnie był zamknięty). Środek chwostu czarny.Stan zachowania dobry, kompletny.Wymiary [mm]

Długość całkowita bagnetu: 362

Długość głowni: 250

Szerokość głowni w progu: 23

Grubość głowni przy nasadzie: 5

Wewnętrzna średnia pierścienia: 15
Data dodania: 13 października 2010
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1101 razy od 13 października 2010
Reklama
Dodaj komentarz
14 grudnia 2010
okładziny rękojeści wydaje mi sie ze sa zrobione z objemki pocisku artyrelyjskiego ,,takiej tasmy uszczelniajacej z metalu kolorowego,,
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.