CARL TIELSCH w Muzeum użytkownika Florentyna w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
22 / 93
<
>
XIX-wieczny mlecznik z fabryki Carla Tielscha

syg. orzeł podobny do piastowskiego, litery C. T. licz. 577

Znak w kolorze niebieskim malowany pod glazurą.

wys. 10,0 grub. 14,0 cm

Sygnatura kobalt podszkliwny stosowana

w latach 1870 - 1900

Carl Tielsch, Altwasser

W 1845 roku w podmiejskim osiedlu Stary Zdrój (Altwasser) powstaje druga wałbrzyska fabryka porcelany. Jej założycielem jest radca handlowy Carl Teisch. Z początku skromna fabryka rozrasta się, zwiększając zatrudnienie z 60 pracowników (1845) do tysiąca czterystu osób w 1864 roku. W tym czasie zakład posiadał aż dwadzieścia osiem pieców do wypalania porcelany. W 1858 roku Carl Tielsch kupuje nieduży warsztat ceramiczny Silbera, zaś w 1863 roku buduje własną szlamownię koalinu. Dzięki ambicjom Tielscha fabryka stara się eksportować swoje wyroby za granicę, zdobywając rynek w Meksyku. Porcelana jest prezentowana z sukcesami na targach i wystawach w Europie i na innych kontynentach.
Data dodania: 14 października 2010
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: Estera Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 534 razy od 14 października 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.