Myśli Nocy Marlene Dietrich Nachtgedanken

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 8
<
>
"Idź spać

Niech Twój bezsenny

rozum

już nigdy

nadgodzin nie robi

idź po prostu spać

weż tabletki

weź miłość

o ile jakąś możesz dostać

i śpij

w ramionach

lub samotnie

bez nikogo

kto Cię trzma

ale idź już spać

za chwilę

poranek już" *)Im większa jest sława, tym większe później rzuca cienie na tych, do których przylgnęła za młodu. Marlene Dietrich spędziła swe ostatnie kilkanaście lat w całkowitym osamotnieniu w Paryżu. Nie wycofała się jedynie z życia publicznego czy towarzyskiego, wycofała się z życia w ogóle; jednego pięknego dnia zatrzasnęła drzwi swego apartamentu na Avenue Montaigne i postanowiła już więcej się z niego nie ruszać. Telewizja, rozmowy telefoniczne z przyjaciółmi na całym świecie oraz tradycyjna korespondencja wypełniały jej dni i wieczory. W tym okresie aktorka płaciła kosmiczne rachunki za telefon i rozdała ogromną ilość autografów swoim fanom (dzięki za to Marlene!).

Cierpiała na bezsenność, a nieprzespane noce spędzała z notesem i ołówkiem spisując swoje wspomienia, a także spostrzeżenia związane z ludźmi, z którymi pracowała na przestrzeni minionych lat. W książce spotkamy m.in. takie nazwiska jak Charlie Chaplin, Katherine Hepburn, Jean Gabin, Ronald Reagan. Wszystkie te "nocne myśli" zostały zebrane, zredagowane i zaprezentowane dzięki córce Marleny w 2005 roku w książce zatytułowanej po prostu "Nachtgedanken", czyli "Nocne myśli".Plakat promocyjny książki:

http://myvimu.com/exhibit/87174-marlene-dietrich-plakat-promocyjny-nachtgedankenStarannie wydana pozycja, miła dla oka i dla dłoni.I Wydanie

C. Bertelsmann Verlag, Monachium

Druk: Passavia Druckservice GmbH, Passau

192 strony*)

cytat pochodzi z książki "Nachtgedanken"

tłumaczenie własne
Data dodania: 5 lutego 2012
Datowanie przedmiotu: 2005
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Kraj wydania: Niemcy
Liczba stron: 192
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 496 razy od 5 lutego 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny
6 lutego 2012
Dobra, dobra, już idę. Ale czemu chcesz się mnie pozbyć?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.