Karta nr.23 w TOMKOWE ZBIORY. w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
23 / 200
<
>
Karta pocztowa z serii JEDNOSTKI WOJSKA POLSKIEGO 1918-1939. Wydana przez Siedlecki Klub Kolekcjonera.

Seria 200 pocztówek wydanych na podstawie starych fotografii prezentujących różne formacje, ich umundurowanie i uzbrojenie oraz odznaki i odznaczenia.Opisy na fotografii drugiej.
Data dodania: 23 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1918 - 2009
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 468 razy od 23 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny
26 lutego 2011
Miasto zdobyto z marszu - w szyku konnym, Polacy wzięli bez walki 60 jeńców i ich tabory. W ręce mjr. Jaworskiego wpadł też miejscowy rewkom, zaskoczony w trakcie wydawania wyroków śmierci na miejscowym „obcym ideowo elemencie”. Sytuacja w tym momencie odwróciła się, członkowie rewkomu zostali postawieni pod ścianą przez nie znających dla komunistów pardonu kawalerzystów. Od niechybnej śmierci ocalił ich miejscowy ksiądz proboszcz, który niewiele wcześniej uniknął śmierci z wyroku rewkomu.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.