Stary żydowski medalik

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
37 / 48
<
>
Stary żydowski medalik w kształcie Gwiazdy Dawida z widocznym napisem. Napis wykonany jest po hebrajsku i znaczy po polsku:"SYJON".W żydowskiej tradycji "Syjon''jest symbolem Ziemi Obiecanej i tęsknoty Żydów za nią.W Biblii tym słowem określano Izraelitów jako ludu wybranego.''Syjon''[''Wysoki'']tak też nazywa się wzgórze w Jerozolimie gdzie Dawid umieścił Arkę Przymierza.Za Salomona część północno-wschodnią włączono do miasta i wybudowano na niej pałac królewski a także Świątynię.Od tego czasu Jerozolimę nazywano "Syjonem".. Na górnym rogu widoczne ślady po ułamanym uszku. Wykonany z miedzi lub podobnego stopu o wymiarach: śred. 36 mm, waga 3,8 g. Stan zachowania określam na dobry.
Data dodania: 17 października 2010
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: azja_70 Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1429 razy od 17 października 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
17 października 2010
Pod wrażeniem jestem.Ciekawe co napisane jest?
17 października 2010
Podziwiam
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.