OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 3
<
>
Bagnet 84/98 był używany przez pół wieku, dwie wojny światowe, był inspiracją dla stworzenia bagnetu do innych armii, na przykład Polski.

Głownia bagnetu model 1884/98 miała długość ok 250-252 mm ,w wersji do 1934 nie oksydowana na czarno jak modele po 1934.Można spotkać model wcześniejszy oksydowany,remontowany po roku 1934.Bagnety te czasami posiadają wybitą sygnaturę Su na jelcu lub osłonie okładek.Głownie nie były ostrzone,nie posiadały żadnych pseudo szlifów bojowych.Głownie bagnetów wykonanych przed rokiem 1942 były wykonane starannie.

Od roku 1937 zaczęto stosować okładziny z bakelitu.Okładki posiadały siedem nacięć kolor w początkowej fazie produkcji czarny.

Pochwy brak.;/
Data dodania: 25 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 547 razy od 25 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.