Obligacja Heufuderbaude Bad Flinsberg

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 17
<
>
Obligacja z Bad Flinsberg (Świeradów-Zdrój) o wartości 150 marek. Wyemitowana w roku 1921 na potrzeby budowy schroniska na Stogu Izerskim przez towarzystwo RGV (Riesengebirgsverein e. V. - Towarzystwo Karkonoskie). Ten egzemplarz zakupiony w roku 1922 przez jednego z mieszkańców okolicznych miejscowości Mroczkowice/Kamień. Schronisko Heufuderbaude powstało w 1924 roku i istnieje do dziś. Zostało zbudowane dzięki hojności rodziny Schaffgotschów (jak większość znaczących obiektów w okolicy), która przekazała znaczną kwotę oraz grunt pod budowę.Więcej o schronisku na stronie: http://www.stogizerski.pl/heufuderbaude.html
Data dodania: 12 lutego 2012
Datowanie przedmiotu: 1922
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 853 razy od 12 lutego 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.