Hirschfanger wz. 1865/71.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 8
<
>
Bagnet wprowadzony do wojsk pruskich w 1865 roku. Okładziny w tym bagnecie były skórzane - moletowane w kratkę. W pierwszych modelach były one mocowane na trzonach rękojeści za pomocą śruby do zatrszasku i dwoma nitami przy jelcu, średnica oczka wynosiła 22 mm.Bagnety te zostały później przystosowane do nowocześniejszej broni. Polegało to na włożeniu pierścienia do oczka tym samym redukując średnicą do 17,4 mm. Modele te dostały oznaczenie 1865/71. Późniejsze modele miały mocowane okładzin za pomocą 5 nitów i śruby mocującej zatrzask.Ostatnią modyfikacją tego bagnetu była wersja 1871. Okładziny tego modelu były również wykonywane ze skóry ale możnabyło spotkać wersje z okładzinami z utwardzonego kauczuku. Pierścień w jelcu w chwili wyprodukowania jelca wynosił 17,5 mm. Te bagnety produkowano od roku 1873.Ze względu na piękny kształt bagnety te można spotkać w wersji prywatnej-bogato zdobionej, trawionej lub grawerowanej.

Wszystkie wersje Hirschfangera miały długość całkowitą zbliżoną do 625 mm.

------------------------------------

Wykopek, czyszczony z grubszej rdzy.

-------------------------------------

Źródło informacji : http://www.bagnety.pl/niemcy/133-hirschfanger-mod-1865.html
Data dodania: 12 lutego 2012
Datowanie przedmiotu: 1865 - 1871
Miejsce pochodzenia: Prusy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1002 razy od 12 lutego 2012
Reklama
Dodaj komentarz
21 listopada 2014
Witam
Okładzina w bagnecie nie była zamocowana za pomocą śruby tylko po jednej stronie posiadała trzy nity natomiast po drugiej była wciśnięta ciasno na tuleję z gwintem śruby oraz dwa nity.
Pozdrawiam
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.