W SŁUŻBIE POKOJU -UNIFIL w Kolekcjoner w MyViMu.com

W SŁUŻBIE POKOJU -UNIFIL

Duże zdjęcie W SŁUŻBIE POKOJU -UNIFIL
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
27 / 36
<
>
Medal ONZ w Służbie Pokoju UNIFILMedal W Służbie Pokoju

- odznaczenie nadawane żołnierzom biorącym udział w Siłach Pokojowych pod egidą ONZ, po odbyciu sześciomiesięcznej służby

Cyfra 2 na baretce oznacza ilość misji

Wstążka posiada trzy równe pasy ONZ kolor: niebieski, zielony i niebieski ONZ. Zespoły podzielone są na dwie równe wielkości białe pasy, z których każda podzielona przez wąskie czerwone linie. Kolory reprezentują ONZ i flagi libańskie)UNIFIL (ang. United Nations Interim Force in Lebanon, Tymczasowe Siły Zbrojne ONZ w Libanie) - misja pokojowa ONZ działająca od 1978 na terenie południowego Libanu. Jej powstanie wiąże się z atakami na Izrael przeprowadzanymi z tej części Libanu przez Organizację Wyzwolenia Palestyny. W odpowiedzi Izrael podjął okupację tych obszarów. Aby zapewnić bezpieczeństwo i płynne wycofywanie się Izraelczyków, Rada Bezpieczeństwa ONZ podjęła decyzję o powstaniu UNIFIL.W latach 1992-2009 w skład UNIFIL wchodził także Polski Kontyngent Wojskowy, liczący pod koniec swojego funkcjonowania ok. 500 żołnierzy.
Data dodania: 25 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 2000
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 726 razy od 25 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.