1963 biegacz fiołkowy karta... w Pocztówki Artystyczne w MyViMu.com

1963 biegacz fiołkowy karta Maximum Maksimum

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 34
<
>
Polska karta maksimum, a na karcie mamy : biegacza fiołkowego, w pewnych kręgach znanego pod kryptonimem CARABUS VIOLACEUS (jak kocham babcię moją, gdyby tego nie napisali to ja bym tego nie zgadła).Biegacz na chwilę przysiadł aby pan Jerzy Desselberger mógł wiernie oddać jego szczegóły. Warto dodać, że z przyrody jestem noga ale kocham ją mimo to. Żadnej anegdoty o życiu prywatnym biegających nie będzie.

A tak na poważnie: mam ogromny sentyment do lat 60-tych i powstałych w tamtym okresie pocztówek, znaczków etc. Myślę, że na tle tysięcy kolorowych naklejek fantazyjnych z krajów trzeciego świata, nasze krajowe robale wyglądają bardzo przyzwoicie.
Data dodania: 25 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1963
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Numer seryjny: 2/FIL/62
Nakład: 6000
Kraj wydania: Polska
Data na stemplu: 23 maja 1963
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 603 razy od 25 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
7 stycznia 2017
Witam,nie wiem czy od lat 60 nazewnictwo się zmieniło?? Lub na karcie jest błąd - Nie ma takiego owada jak " Biegacz Fiołkowy". Rysunek jak i nazwa łacińska wskazuje że jest to "Biegacz Fioletowy". Pozdrawiam
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.