OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 99
<
>
Francuska pocztówka z herbem Algieru.

Właściwie jest to karta maksimum (maksimafilia) ze znaczkiem z 1959 roku (nr. kat. Mi .1239).Maksimafilia- dziedzina zbieractwa,której przedmiotem jest kara maksimum; wywodzi się z kolekcjonerstwa widokówek z naklejonym znaczkiem po stronie widokowej,bardzo popularnego w początkach XX wieku.W 1932 roku zdefiniowano kartę maksimum,dla której przyjęto skrót CM, (z jęz. francuskiego Carte Maximum ) , określając że, karta maksimum musi spełniać warunek zgodności rysunku widokówki,znaczka i kasownika.Twórcą teoretycznych podstaw maksimafili był polski filatelista Marian Haydzicki którego tezy w 1947 roku zatwierdził Międzynarodowy Kongres Zbieraczy Kart.Maksimafilia została uznana przez FIP (Międzynarodowa Federacja Filatelistyczna) jako samodzielna klasa na filatelistycznych wystawach międzynarodowych.
Data dodania: 26 października 2010
Datowanie przedmiotu: 1959
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 470 razy od 26 października 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.