OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 500
<
>
Znaczek południowoafrykański z 1955 roku( nr.kat. Mi.255 )A.Pretorius w tle flaga burskiej republiki Natal.Andries Wilhelmus Jacobus Pretorius (ur. 27 listopada 1798 w Graaff Reinet, Kolonia Przylądkowa, zm. 23 lipca 1853 w Magaliesberg, Transwal) - burski dowódca wojskowy i polityk. Jeden z współtwórców Republiki Transwalu oraz Natalu, której był prezydentem. Na jego cześć nazwano miasto Pretoria w Republice Południowej Afryki.Flaga Republiki Natalu (Natalii) była używana w krótkim okresie istnienia państwa Natal w latach 1839 - 1843.Flaga byla trójbarwna składała się z białego trójkąta równoramiennego wewnątrz, oraz czerwonego i niebieskiego trójkąta prostokątnego w górnej i dolnej części flagi odpowiadającemu wielkością 1:2 w stosunku do trójkąta białego. Flaga bazowała na flagach użytych w republikach Swellendam i Graaff Reinet w 1795 roku, które z kolei zostały oparte na fladze holenderskiej.Po ustanowieniu kolonii Natalu jej flagą stała się flaga Wielkiej Brytanii.Flagę dawnej republiki przywrócono jako flagę Prowincji Natalu.
Data dodania: 26 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1955
Miejsce pochodzenia: Republika Południowej Afryki
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 404 razy od 26 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.